Red Alert 2 Hamachi Forum

An Red Alert 2 Forum related to http://red2.go.ro

Red Alert2 pe Remobo???

Share

Mephi

Data de inscriere : 2012-12-29

Red Alert2 pe Remobo???

Post  Mephi on Sat Jan 26, 2013 5:06 pm

Very Happy Salutare, stie careva cumva daca se poate juca Ra2 si cu remobo vazand ca, cu hamachi nu reusesc, adica nu ca nu reusec doar ca imi da eroare aia infecta de vpn si habar nam cum sa o rezolv.... Daca are cineva idee cum pot sa il fac sa functioneze si pe remobo dati un semnal Very Happy...
    pu1u
    Administrator
    Administrator

Data de inscriere : 2009-11-28
    Varsta : 25
    Localizare : Mangalia

Re: Red Alert2 pe Remobo???

Post  pu1u on Sat Feb 02, 2013 12:15 am

Nu stiu cum sta treaba cu remboo, dar incearca sa cauti pe google eroarea ta din hamachi si sigur gasesti cum sa o rezolvi.

Mephi

Data de inscriere : 2012-12-29

Post  Mephi on Sat Feb 02, 2013 7:10 pm

Pana la urma am rezolvat in cel mai radical mod xD Smile) am reinstalat win si vad ca momentan merge, dar ar fi interesant oricm daca sar gasi alta plataforma gen hamachi care sa poata fi folosita pentru a juca red alert fifa etc in retea vazand ca multora nu le merge din cauza internetului sau alti factori.
    pu1u
    Administrator
    Administrator

Data de inscriere : 2009-11-28
    Varsta : 25
    Localizare : Mangalia

Post  pu1u on Fri Feb 15, 2013 3:57 pm

Sunt multe programe de vpn, dar tot timpul o sa fie erori si lag in red alert 2, deoarece e un joc vechi si toti il fortam cu windowsuri noi, cel mai bine are fii un programator care sa-l modifice sa-i faca un update neoficial v1.007 care sa mearga direct pe net(ma rog asta merge pe xwis, dar iti trebuie cd-key original, ceea ce ajuta sa nu intre codati), sau macar sa ne scape de bugurile cu freeze game, erori multe, etc.... Jocul e placut pentru experiente, nu grafica pe care se axeaza majoritatea, bun faceti si grafica, nu zic nu, dar experienta jocului conteaza. Personal nu-mi place red alert 3...

Am cam deraiat de la subiect, deci vpn-uri gen hamachi sunt, dar e un picm ai greu sa convingi o comunitate sa se mute de la un vpn la altul, iar pe langa asta, cand instalezi un nou vpn, trebuie sa-l stergi de tot pe celalalt altfel o sa ai probleme, ba chiar sa nu ti se mai conecteze la net, iar omul cand vede asta, panicat nici nu mai incearca, ar trebui cum am zis si mai sus, un programamtor sa faca un isntall clean, dintr-un click care face totul pac, pac, intri in joc si dai play frate... Dar mai greu gasesti oameni de genu.

P.S.

Incercasem vpn-ul Comodo cu un prieten, suna bine, useri nelimitati in retea, dar nu puteai da nici kick nici ban... Asta e nasol pentru ca sunt unii care joaca cu coduri... Iar pe langa asta, lagul era mult mai mare decat pe hamachi... Daca vrei o experienta buna de joc trebuie sa cumperi un cd-key si sa joci pe xwis.com , Rup aia de acolo.

Sponsored content

Post  Sponsored content

Current date/time is Fri May 26, 2017 6:52 pm