Red Alert 2 Hamachi Forum

An Red Alert 2 Forum related to http://red2.go.ro

Se misca greu!!!

Share

Cobr@

Data de inscriere : 2010-12-25

Se misca greu!!!

Post  Cobr@ on Sat Dec 25, 2010 5:22 pm

Salutare tuturor. Am o problema careia nimeni nu i-a dat de cap pana acum.. am cumparat un laptop acum 1 an jumate cam asa.la inceput am avut vista,pe urma am bagat xp.am instalat ra2 si mergea brici.inca prea repede ca trebuia sa ii dau viteza din joc mai mica sa mearga normal. la vreo jumatate de an am vrut sa joc ra2 pt ca nu jucam f des,am avut surpriza sa vad ca se misca greoi ca sa nu mai spun can incepea sa creasca numarul unitatilor,ca atunci cand exploda o cladire aveam 1fps cred Smile),deci f greu.am dat viteza max de peste tot degeaba.daca ma duc pe harta unde e neagra si chem unitatile se vad pe harta ca se misca repede dar cand apar si se vad merg normal..spre incet. am reinstalat win.ul crezand ca am un virus cva..degeaba..am bagat xp simplu tot asa. am bagat xp black edition..degeaba..am formatat TOT hardul crezand ca virusul e in alta partitie..degeaba tot incet se misca..acum am win 7 ultimate..la fel merge..gre...f greu..daca m-ati putea ajuta ar fi super..nu stiu daca ati mai intalnit asa ceva. configuratia mea este: dual core centrino2 de 2ghz.video ge force 9600gt de 512mb dedicata,4gb ram ddr2..hdd 250.eu zic ca trebuia sa mearga "puf"..adik merg jocuri de 8-9gb si nu merge asta...multumesc pt timpul acordat citirii topicului si poate pt vreo parere buna.
    pu1u
    Administrator
    Administrator

Data de inscriere : 2009-11-28
    Varsta : 25
    Localizare : Mangalia

Re: Se misca greu!!!

Post  pu1u on Tue Mar 22, 2011 7:09 pm

asa se intampla la laptopuri se incing mai lasa-l sa se racoreasca sau cumparati un culer extern ...

Cobr@

Data de inscriere : 2010-12-25

se misca greu

Post  Cobr@ on Thu Mar 24, 2011 2:07 pm

degeaba.si cand e rece adica abia ornit tot asa merge... am si masuta cu cooler si degeaba..nu imi ot explica fenomenul..alte idei? Very Happy
    pu1u
    Administrator
    Administrator

Data de inscriere : 2009-11-28
    Varsta : 25
    Localizare : Mangalia

Post  pu1u on Fri Dec 14, 2012 2:45 pm

poate fii de la rezolutie, daca ai setat o rezolutie manuala s-ar ptuea sa ai probleme, pune o rezolutie cu mar fii 1024 din joc...

Sponsored content

Post  Sponsored content

Current date/time is Wed Jun 28, 2017 3:54 am